KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15307267
*
nr 1530 7267
Gösta Larsson
(1912-1978), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -49, bro. Olja på duk, 26x33 cm, yttermått inklusive ram: 46x54 cm
Gösta Larsson, svensk grafiker och målare född i Göteborg 1912, död 1978 i Göteborg.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 mars 2023
kl 20:22:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/3 14:49:31
1
300 kr
27/3 18:22:18
2
150 kr
27/3 18:22:18
1
200 kr (Budbetjänt)
27/3 18:22:25
2
250 kr
27/3 18:22:25
1
300 kr (Budbetjänt)
27/3 18:22:30
2
350 kr
27/3 20:12:15
3
400 kr
27/3 20:15:34
4
450 kr
27/3 20:16:03
4
500 kr
27/3 20:16:09
3
500 kr
27/3 20:16:09
4
500 kr (Budbetjänt)
27/3 20:16:54
3
600 kr
27/3 20:17:39
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gösta Larsson
Gösta Larsson, svensk grafiker och målare född i Göteborg 1912, död 1978 i Göteborg.
Läs mer om Gösta Larsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bro gösta larsson olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30
*
Gösta Larsson
Gösta Larsson, svensk grafiker och målare född i Göteborg 1912, död 1978 i Göteborg.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Gösta Larsson
nr 1530 7267
Gösta Larsson
(1912-1978), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -49, bro. Olja på duk, 26x33 cm, yttermått inklusive ram: 46x54 cm
Gösta Larsson, svensk grafiker och målare född i Göteborg 1912, död 1978 i Göteborg.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 mars 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/3 14:49:31 | 1 | 300 kr |
27/3 18:22:18 | 2 | 150 kr |
27/3 18:22:18 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
27/3 18:22:25 | 2 | 250 kr |
27/3 18:22:25 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
27/3 18:22:30 | 2 | 350 kr |
27/3 20:12:15 | 3 | 400 kr |
27/3 20:15:34 | 4 | 450 kr |
27/3 20:16:03 | 4 | 500 kr |
27/3 20:16:09 | 3 | 500 kr |
27/3 20:16:09 | 4 | 500 kr (Budbetjänt) |
27/3 20:16:54 | 3 | 600 kr |
27/3 20:17:39 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gösta Larsson
Gösta Larsson, svensk grafiker och mÃ¥lare född i Göteborg 1912, död 1978 i Göteborg.Läs mer om Gösta Larsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bro gösta larsson olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30